pierwszy-numer-dn„Dobre Nowiny” to największa w Polsce bezpłatna gazeta ewangelizacyjna wydawana od 2003 roku – zazwyczaj z okazji ważnych wydarzeń religijnych. Od stycznia 2017 roku ukazuje się regularnie. Pragniemy, by nakład stopniowo zwiększał się do miliona i więcej egzemplarzy.


Tak wyglądała okładka pierwszego numeru „Dobrych Nowin”
wydrukowanego w 2003 roku.


Kim jesteśmy?
Wydawcą gazety jest Stowarzyszenie Rafael. Stowarzyszenie istnieje od 2002 roku, swoją siedzibę ma w Krakowie. Celem Stowarzyszenia jest aranżowanie i wsparcie dzieł ewangelizacyjnych i służących krzewieniu postaw chrześcijańskich. Prócz misji tworzenia projektu „Dobre Nowiny” zajmuje się także produkcją i wsparciem religijnych dzieł filmowych. Jest m.in. producentem filmów takich jak np. “Opiekun” czy “Bóg w Krakowie”. 

Błogosławieństwo ks. bp. Grzegorza Rysia, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

Błogosławieństwo ks. abp. Stanisława Gądeckiego

Błogosławieństwo ks. bp. Stanisława Stefanka

Błogosławieństwo biskupów z archidiecezji katowickiej

Cel
Chcemy, by „Dobre Nowiny” były regularną wysoko nakładową gazetą ewangelizacyjną! Już kilka razy przekroczyliśmy nakład miliona egzemplarzy. Stało się to przede wszystkim dzięki ciekawej formule gazety, która przedstawia świat wiary w przystępny sposób. Przekaz „Dobrych Nowin” ma trafiać do osób mniej zaangażowanych religijnie. Gazeta pragnie reewangelizować czytelników i inspirować, by się sięgali po dalsze, pogłębiające wiarę treści. W założeniu ma to być gazeta na niedzielne popołudnie dla całej rodziny. „Dobre Nowiny” odróżniają się od już istniejącej prasy religijnej przeznaczonej dla bardziej zaangażowanych wiernych, dzięki czemu nie jest i nie będzie dla tej prasy konkurencją.

Dlaczego to robimy?
20-letnie doświadczenie w wydawaniu gazety każe nam mieć pewność, że w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie jest ogromne zapotrzebowanie na proste treści religijne, odpowiadające na dylematy, problemy, ale także nieprawdziwe sądy na temat wiary. Jest potrzeba tłumaczenia Ewangelii, zasad moralnych i dawania budującego świadectwa. Będziemy to robić tak jak dotychczas!

Oto najbardziej wyjątkowy numer!

Numer był zatytułowany „Każdy powinien mieć urodziny” był wyjątkowy ze względu na nakład w jakim został wydrukowany. W ciągu miesiąca rozdaliśmy 1 250 000 egzemplarzy. W dystrybucję zaangażowało się kilkuset księży i rekordowa liczba dwóch tysięcy osób świeckich. Wiemy, że także w przyszłości możemy na nich polegać!